Pojištění pro dopravce

- POJIŠTĚNÍ PRO DOPRAVCE

Povinné ručení na tahač

Povinné ručení je ze zákona povinen uzavřít vlastník vozidla. Toto pojištění kryje škody způsobené provozem vozidla cizím osobám na majetku či zdraví, případně na ušlém zisku. Zejména škody způsobené provozováním tahačů a autobusů dosahují velmi vysokých částek. Navíc tato vozidla jsou v provozu mnohem více než třeba osobní. Povinné ručení tedy chrání vlastníka tahače před nároky poškozených, které mohou poškození požadovat mohou dosahovat obrovských částek. U tahačů, nákladních automobilů a autobusů nejsou vyjímkou ani škody ve výši několika milionů eur. Doporučujeme tedy volit vyšší limity pojištění. Je však výhodné nechat si porovnat nabídky od jednotlivých pojišťoven a vybrat si z nich tu nejvýhodnější. Pro větší počet vozidel je výhodné pojistit všechna v rámci jedné flotily. Tím se dopravce zbaví části administrativy spojené s pojištěním každého vozidla samostatně. Některé pojišťovny dokonce nabízí flotilové pojištění již pro 1 tahač. My Vám můžeme porovnat jak flotilová pojištění, tak jednotlivých pojišťoven.

Poptejte nezávazně pojištění tahače

Povinné ručení

Povinné ručení Havarijní pojištění Skla Asistence

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...


POJISTILI JSME VÍCE NEŽ 200 DOPRAVNÍCH FIREM

u různých pojišťoven

Obraťte se na odborníka

Ing. Richard Fila
606 05 72 72 
poptavky@fajnpojisteni.cz Budete mít jistotu nejvýhodnější nabídky

Limit povinného ručení pro tahač

Tahač je proti osobnímu automobilu podstatně větší a těžší a je riziko, že při nehodě způsobí svou hybností podstatně větší škody. Nejnákladnější škody jsou na zdraví a zejména v zahraničí mohou škody narůst. Je proto vhodné zvoli vyšší než základní limit pojistného plnění. Doporučujeme tedy limit minimálně 50 mil. Kč, lépe však 100 mil. Kč. Rozdíl ceny pojištění u nižšího a vyššího limitu už není tak velký, navíc pojišťovny k němu často nabízejí výhodné balíčky asistencí. U některých pojistitelů dokonce není možné zvolit pro tahač nejnižší povolený limit 35/35 mil. Kč a je přímo nutné zvolit vyšší limit.

Cena povinného ručení tahače

Povinné ručení a tahač závisí na předchozím škodním průběhu V případě dobrého škodního průběhu se nejlevnější povinné ručení dá sjednat od 45 000 Kč za jeden tahač. S větší flotilou se dostaneme i níže. Vždy záleží na škodním průběhu klienta. Kontaktujte nás formulářem níže, nebo nám zavolejte či naštivte v naší kanceláři.

Asistenční služby pro tahač

Základní povinné ručení i havariní pojištění vždy obsahuje i asistenční služby. Limit těchto služeb jsou však málokdy dostačující pro tahače. Proto je velmi vhodné si připojistit rozšíření asistenčních služeb. Většina pojišťoven nabízí speciální asistenční služby TIR pravě pro tahače a nákladní automobily. Tyto varianty již mají dostatečné pojistné limity, aby vám vystačily i při vyproštění nebo repatriaci vozidla ze zahraničí zpět do ČR. Cena TIR asistencí se pohybuje okolo 5 000 Kč na jedno vozidlo.

Pojištění nákladu

Náklad naložený v tahači obvykle nepatří provozovateli vozidla. Případná škoda na nákladu by byla újmou cizí osoby a dopravce je za tuto škodu odpovědný. Povinné ručení nekryje tyto újmy, protože za náklad odpovídá dopravce. Proto je tu speciální typ pojištění odpovědnosti silničního dopravce. Více o tomto produktu najdete zde.

Jak na odpovědnost dopravce podle článku 24 úmluvy CMR

Publikováno 19.12.2018
Chce po Vás speditér nebo zákazník příjmout odpovědnost za celou hodnotu nákladu? Musíte to zapsat do objednávky i nákladního listu. Jak to správně udělat se dozvíte z našeho článku. A nezapomeňte, že...

Změny odpovědnosti dopravce od 1.1.2019

Publikováno 18.12.2018
Od 1.1.2019 vstupuje v platnost novela zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, kde došlo ke změně v odpovědnosti dopravce i při vnitrostátní přepravě. Nově se odpovědnost dopravce řídit ne občansk...

Finanční způsobilost dopravce - sazba na rok 2019

Publikováno 21.11.2018
Každý rok je stanovovaná nová částka, na kterou musí dopravce prokazovat finanční způsobilost.Pro rok 2019 byla stanovena povinnost autodopravců prokázat finanční způsobilost na částku 231 885 Kč, na ...