Pojištění pro dopravce

- POJIŠTĚNÍ PRO DOPRAVCE

Pojištění tahačů, nákladních automobilů, autobusů a flotil

Základem pojištění vozidel ať už osobních, tak nákladních či tahačů, je vždy poviné ručení. A neméně důležité je také havarijní pojištění. Pojištění vozidel nabízí mnoho dalších možností, co připojistit a jakou variatu vybrat pojistit.
 

Vyplňte formulář pro porovnání nabídek pojištění vozidel

Povinné ručení

Povinné ručení Havarijní pojištění Skla Asistence

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...Pojistili jsme více než 200 tahačů

Vyplňte formulář na TÉTO stránce pro porovnání povinného ručení na tahač nebo flotilu.

Povinné ručení

Povinné ručení je ze zákona povinen uzavřít vlastník vozidla. Povinné ručení kryje škody způsobené provozem vozidla. Provozováním vozidla můžeme způsobit škody na majetku a zdraví, případně na ušlém zisku. Zejména škody způsobené provozováním nákladních vozidel, tahačů a autobusů dosahují velmi vysokých částek. To je způsobeno jejich velikostí a hmotností. Povinné ručení tedy chrání pojištěného před finančním dopadem nároku poškozeného v případě, kdy on způsobil škodu jinému. Částky, které mohou poškození požadovat mohou dosahovat milionů, proto u tahačů či autobusů doporučujeme vyšší pojistné limity.
Pokud máte zájem o nabídku povinného ručení prosím vyplňte kontaktní formulář níže na stránce a my pro Vás připravíme nabídku.  

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění chrání pojištěného před škodami na vlastním vozidle, které si způsobil svým zaviněním. Nejčastěji je to způsobená autonehoda. Havarijní pojištění však může krýt i další rizika jako například odcizení vozidla, poškození vozidla živly nebo vandalismem. Při volbě nabídky havarijního pojištění nám jde především o poměr krytí rizik k ceně. Je třeba především sledovat výši spoluúčasti. Dále se zaměřujeme na kvalitu pojištění a asistenčních služeb nebo rychlost likvidace, což jsou podstatné vlivy na podnikání v autodopravě.
Cena havarijního pojištění by neměla být hlavním kritériem pro posouzení pojištění. Zásadní je především kvalita pojištění, kvalita asistenčních služeb a rychlost likvidace. Výši pojistného ovlivňuje celá řada parametrů, jakými jsou například značka vozidla, cena vozidla, stáří vozidla nebo a zabezpečení vozu.

Spolupracujeme se všemi významnými pojišťovnami. Vždy porovnáváme nabídky jednotlivých pojišťoven, abychom pro naše klienty našli nejvýhodnější řešení podle jejich individuálních potřeb. Kontaktujte nás a my Vám připravíme nabídku na celou Vaši flotilu i jednotlivá vozidla.

Pojištění asistenčních služeb

V základu povinného pojištění vozidel i havarijního pojištění jsou vždy i asistenční služby. Tento základ obsahuje obvykle příjezd technika a opravu na místě, odtah nepojízdného vozidla do blízkého servisu, někdy také náhradní dopravu. Rozsah základních asistenčních služeb je obvykle velmi omezený a je vhodné jej rozšířit. K pojištění auta je však možné si sjednat i lepší asistence, kdy získáte větší limity na odtah, vyproštění vozidla a repatriaci havarovaného nepojízdného vozidla domů. Tyto asistenční služby doporučujeme zejména pro tahače, nákladní auta a autobusy, kde je často k vyproštění potřeba příjezdu těžké techniky. Připojištění asistenčních služeb Vám může být velmi nápomocné například v zahraničí, kde jsou všechny asistenční úkony nákladnější a komunikace je obtížná. Podmínky jednotlivých pojišťoven u asistenčních služeb se velmi liší.

Připojištění skel, úrazu, zavazadel

V rámci pojištění vozidel je možné také sjednat různá připojištění. Asi nejčastějším je připojištění skel. Některé pojišťovny připojistí pouze čelní sklo, jiné všechna výhledová skla vozidla. Sazba se pohybuje mezi 10-20 % pojistného limitu. Velmi časté je také připojištění úrazu řidiče nebo také všech pasažérů ve vozidle. Pojištění přepravovaných zavazadel příliš nedoporučujeme, protože pojistné podmínky obvykle vylučují mnoho věcí (elektronika apod.) proto toto připojištění má smysl jen u některých pojišťoven.
 

Připojištění střetu se zvířetem

Může se stát, především při nočních cestách, že Vám přeběhne srna či kanec přes cestu a vy nystačíte včas zabrzdit. Právě proto většina pojišťoven nabízí samostatné připojištění. Obvykle je sjednáno s limitem 100 000 Kč. Pokud nemáte vozidlo havarijně pojištěné, připojištění střetu se zvířetem a živelných událostí Vám může nahradit alespoň část ztráty v těchto případech.

Jak na odpovědnost dopravce podle článku 24 úmluvy CMR

Publikováno 19.12.2018
Chce po Vás speditér nebo zákazník příjmout odpovědnost za celou hodnotu nákladu? Musíte to zapsat do objednávky i nákladního listu. Jak to správně udělat se dozvíte z našeho článku. A nezapomeňte, že...

Změny odpovědnosti dopravce od 1.1.2019

Publikováno 18.12.2018
Od 1.1.2019 vstupuje v platnost novela zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, kde došlo ke změně v odpovědnosti dopravce i při vnitrostátní přepravě. Nově se odpovědnost dopravce řídit ne občansk...

Finanční způsobilost dopravce - sazba na rok 2019

Publikováno 21.11.2018
Každý rok je stanovovaná nová částka, na kterou musí dopravce prokazovat finanční způsobilost.Pro rok 2019 byla stanovena povinnost autodopravců prokázat finanční způsobilost na částku 231 885 Kč, na ...