Pojištění pro dopravce

- POJIŠTĚNÍ PRO DOPRAVCE

Rozdíl mezi pojištěním flotily a retailem

Rozdíl mezi pojištěním flotily a retailem
26. 1. 2017

Pokud nějaká firma, dopravce či soukromá osoba provozuje větší množství vozidel, tak se mu zpravidla nabízí pojištění tzv. flotily. Shrneme si tu základní rozdíly a výhody jednoho či druhého a na závěr si zhodnotíme, kdy je levnější ta která varianta.

Poptejte nezávazně pojištění vozidel
porovnáme celý trh

Povinné ručení

Povinné ručení Havarijní pojištění Skla Asistence

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...


POJISTILI JSME VÍCE NEŽ 200 FIREM

u různých pojišťoven

Obraťte se na odborníka

Ing. Richard Fila
606 05 72 72 
poptavky@fajnpojisteni.cz Budete mít jistotu nejvýhodnější nabídky

Flotilové pojištění

Je limitováno minimálním počtem vozidel, nejčastěji je to 5 vozidel a je jedno, jestli nákladní, osobní nebo třeba přívěsy. Pro tahače to však pojišťovna nabízí často už od jedné soupravy - tahač + návěs. Mezi výhody flotilové pojistky patří přehlednost. Všechna vozidla jsou na jedné smlouvě a jsou vyúčtována společně. Není tedy potřeba hlídat platby k spoustě různých smluv. U každého vozidla je možné nastavit jiné parametry - různé limity, připojištění skel, asistenční služby, havarijní pojištění apod. Pojistné se počítá podle škodního průběhu, tedy se porovnává hodnota způsobených škod k zaplacenému pojistnému.

Retailové pojištění

Tzv. retailové pojištění je to, které používá většina lidí. Produkty jsou jednoduché s jasnou kalkulací a každé vozidlo se pojišťuje zvlášť. Je tedy možné u každé smlouvy jednoduše nastavit různé parametry. Pojistné ovlivňuje zejména tzv. bonus, tedy počet měsíců bez nehody. ČKP eviduje všechny smlouvy a škody pro jeho výpočet. Pojišťovna si vezme celkový počet měsíců pojištění daného druhu vozidla a za každou způsobenou škodu odečte 24 - 36 měsíců. Poté vypočte bonus a také slevu až do 50 %.

Co je levnější?

Pro začínajícího podnikatele nebo dopravce je to jednoznačně flotila. Pojišťovna u nového subjektu nenajde žádné škody v minulosti a tím mu připraví velmi dobrou nabídku. Naopak u retailu nenajde žádný bonus a tím mu nemůže nabídnout slevy.

Pokud je škod více, je opět výhodnější flotila. Protože neodečítá měsíce, ale posuzuje jednotlivé škody. Pokud má tedy např. dopravce třeba 3 nehody za 2 roky, ale jednalo se pouze o drobnější přestupky, pojišťovna jej vyhodnotí kladně. V retailu by mu však byl počítán dokonce malus, tedy záporný bonus.

Pokud byla škoda velká, může lépe vyjít retail. Jestli šla škoda do stotisícových částek, je lepší spočítat počet měsíců bonusu, protože flotila by vycházela dražší. Obzvlášť některé pojišťovny umí přiznat i vyšší bonus, pokud má klient více vozidel, prokličkovat mezi škodami ve smlouvách.

Obraťte se na zprostředkovatele se zkušenostmi s pojištěním flotil. Může Vám ušetřit tisíce a u pojištění tahačů i desetitisíce. Stačí vyplnit formulář ZDE.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.